Home

Ilość odsłon: 5497   Data publikacji:  2007-09-27

  XIII Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Hajnówki

 

22 września odbył się kolejny hajnowski bieg uliczny. Oficjalnie otworzył go  Sławomir Czykwin, dyrektor OSiR-u powitaniem zebranych w amfiteatrze uczestników biegu, rodziców, nauczycieli – trenerów i kibiców.

      Zastępca burmistrza Bazyl Stepaniuk życzył wszystkim dobrej zabawy oraz wysokiego miejsca na podium. O godzinie 10.15 główny sędzia zawodów Pan Henryk Łukaszewicz dał sygnał do rozpoczęcia pierwszego biegu klas IV dziewcząt na dystansie 400 m. Następnie w odstępach 15 minutowych nauczyciele Bogdan Nowicki i Bartek Downarowicz prowadzili zawodników na linię startu.
    W sumie odbyło się 12 biegów, w których uczestniczyli zawodnicy ze szkół hajnowskich, Narwi, Orli, Bielska Podlaskiego oraz 30 osobowa grupa z Białorusi. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwała hajnowska policja, obsługa techniczna i pielęgniarka. Najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii otrzymało medale, a do 10 miejsca pamiątkowe dyplomy . Trzech pierwszych uhonorowano nagrodami rzeczowymi, a wszystkich na mecie poczęstowano lizakami lub słodkimi bułkami. Wśród wszystkich uczestników zmagań zostały rozlosowane dodatkowe nagrody rzeczowe.
     Organizatorzy dziękują hajnowskiej policji za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu imprezy. Panu Szymonowi Andrejukowi i państwu Podolszyńskim za słodkie zakończenie biegów.

Za sprawne sędziowanie:

  • głównemu sędziemu  Henrykowi Łukaszewiczowi   

  • pilotowi biegu Markowi Hanuli

  • rozprowadzającym Bogdanowi Nowickiemu i Bartkowi Downarowiczowi  

Sędziom:  

  • Romanowi Danilukowi

  • Joannie Kierdelewicz

  • Andrzejowi Lipczyńskiemu

  • Irenie Grygoruk

  • Irenie Kuczko

  • Małgorzacie Grądziel

  • Małgorzacie Ziniewicz

  • Małgorzacie Kordeckiej

  • Łukaszowi Ławnickiemu

Dyrektor dziękuje pracownikom OSiR-u za przygotowanie techniczne imprezy.

R.W.

Trochę statystyki.

Szkoła podstawowa dziewczęta kl.IV  (rocz. 1997 i młodsi) bieg na dystansie około 400m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Charkiewicz Urszula

SP 6

II

Wawreszuk Sylwia

SP 2

III

Ziniewicz Urszula

SP 6

IV

Wasiluk Julita

SP 6

V

Bagińska Joanna

SP 5

VI

Kiełbaszewska Natalia

SP Narew

VII

Dykiert Justyna

SP 6

VIII

Kapińska Marta

Narew

IX

Maksimiuk Magda

SP 5

X

Kisła Karolina

SP 2

XI

Werpachowska Kinga

SP 5

XII

Paszko Ola

SP2

XIII

Artyszuk Dorota

SP 6

XIV

Rusinowicz Natalia

SP Narew

XV

Mirończuk Katarzyna

SP Narew

XVI

Drwięga Aleksandra

SP6

XVII

Zasim Justyna

SP6

XVIII

Kozak Emila

SP5

XIX

Lewczuk Dagmara

SP5

XX

Romaniuk Magda

SP6

Szkoła podstawowa chłopców kl.IV  (rocz. 1997 i młodsi) bieg na dystansie około 600m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Rakowski Damian

SP 6

II

Gryniewicki Mateusz

SP Narew

III

Siewastjanow Dima

Białoruś

IV

Siemiończyk Ireneusz

SP Narew

V

Czałdyszkin Łukasz

SP 2

VI

Jakoniuk Łukasz

SP 6

VII

Smyk Mariusz

SP 5

VIII

Czałdyszkin Marcin

SP 2

IX

Książyk Konrad

SP 5

X

Kotowicz Arek

SP Narew

XI

Czurak Sebastian

SP 2

XII

Weremiuk Marcin

SP 3

XIII

Roszczenko Rafał

SP 5

XIV

Klimczak Marek

SP 5

XV

Grygorowicz Mateusz

SP 3

XVI

Grygoruk Arek

SP 3

XVII

Zińczuk Piotr

SP 2

XVIII

Rabczuk Michał

SP 3

XIX

Jabłoński Jakub

SP 5

XX

Bańkowski Marcin

SP Narew

Szkoła podstawowa dziewczęta kl.V  (rocz. 1996 ) bieg na dystansie około 600m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Gromotowicz Natalia

SP 5

II

Szczerbakow Martyna

SP 5

III

Ostapkiewicz Patrycja

SP Narew

IV

Zińczuk Anna

SP 2

V

Daniłowicz Justyna

SP 5

VI

Fiedoruk Ilona

SP 6

VII

Karpiej Amelia

SP 3

VIII

Wiluk Magda

SP 2

IX

Kardasz Karolina

SP 6

X

Lewsza Adrianna

SP 5

XI

Sawko Kinga

SP 3

XII

Wawreszuk Wiola

SP 2

XIII

Karetko Magdalena

SP 5

XIV

Saczko Kamila

SP 2

XV

Litwinowicz Martyna

SP 6

XVI

Jakimiuk Ola

SP 6

XVII

Niewiadomska Magda

SP 2

XVIII

Suszcz Diana

SP 5

XIX

Dunda Malgorzata

SP 5

XX

Cetra Paulina

SP3

Szkoła podstawowa chłopców kl.V  (rocz. 1996 ) bieg na dystansie około 600m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Szparło Filip

SP 2

II

Makac Dariusz

SP 2

III

Czykwin Karol

SP 2

IV

Gawryluk Piotr

SP Narew

V

Pietreniewicz Aleksiej

Białoruś

VI

Przeździak Mateusz

SP Narew

VII

Ostapczuk Dawid

SP 2

VIII

Kruszewski Kacper

SP 5

IX

Golonko Jacek

SP Narew

X

Hryniewicki Grzegorz

SP Narew

XI

Wasilewicz Damian

SP 5

XII

Kozłow Michał

SP Narew

XIII

Awksentiuk Paweł

SP 2

XIV

Łuksza Karol

SP Narew

XV

Kowszuk Jan

SP 2

XVI

Awksentiuk Piotr

SP 2

XVII

Łangowski Przemek

SP 5

XVIII

Nikiciuk Tomasz

SP 3

XIX

Klimiuk Jakub

SP 2

XX

Czarnota Maciej

SP 5

Szkoła podstawowa dziewcząt kl.VI  (rocz. 1995 ) bieg na dystansie około 600m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Antoniuk Anna

SP 6

II

Kozieł Dziuljana

Białorus

III

Tofiluk Adrianna

SP 6

IV

Strząbała Beata

SP 5

V

Waszkiewicz Marta

SP 2

VI

Cieślik Daria

SP 6

VII

Boszko Paulina

SP 6

VIII

Rabczuk Wioleta

SP 3

IX

Dudar Magda

SP 6

X

Dudicz Maryna

SP 6

XI

Pietroczuk Agata

SP 6

XII

Prusinowska Adriana

SP 5

XIII

Komarzewska Paulina

SP 2

XIV

Kraśko Paulina

SP 3

XV

Panasiuk Magdalena

SP 3

XVI

Narowska Andzelika

SP 5

XVII

Kamieńska Weronika

SP Narew

XVIII

Sejbuk Ewelina

SP 2

XIX

Androsiuk Marzena

SP2

XX

Dąbrowska Aneta

SP Narew

Szkoła podstawowa chłopców kl.VI  (rocz. 1995 ) bieg na dystansie około 800m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Poleszuk Maksim

Białoruś

II

Misjula Andrej

Białoruś

III

Bagrowski Daniel

SP 2

IV

Mańkowski Patryk

SP 6

V

Sokołowski Patryk

SP 6

VI

Demidiuk Dmitrij

SP Narew

VII

Czyż Piotr

SP 6

VIII

Nowik Daniel

SP 2

IX

Kopański Karol

SP 2

X

Langa Adam

SP 6

XI

Paszko Krzysztof

SP 3

XII

Kozaczuk Dariusz

SP 6

XIII

Turowski Tomasz

SP 2

XIV

Tomaszewski Karol

SP 2

XV

Leończuk Kamil

SP 2

XVI

Pawluczuk Paweł

SP 2

XVII

Szwarc Aleksander

SP Narew

XVIII

Korolko Adam

SP Narew

XIX

Leonowicz Adam

SP Narew

XX

Poleszuk Adrian

SP 5

W klasyfikacji łącznej szkół podstawowych kolejność miejsc:

Miejsce

Szkoła

Punkty kl. IV

Punkty kl. V

Punkty kl. VI

Razem

I

SP 2 Hajnówka

188

285

223

696

II

SP 6 Hajnówka

246

103

319

668

III

SP 5 Hajnówka

204

278

92

574

IV

SP Narew

176

159

98

433

V

SP 3 Hajnówka

88

79

104

271

VI

Białoruś

28

26

88

142

Kolejność dziewcząt w biegu głównym na 3000m

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła, Klub

I

Bartosiewicz Dorota

Mochnate

II

Dawidziuk Julita

Hajnówka

III

Jelczaninow Patrycja

Hajnowka

Kolejność mężczyzn w biegu głównym na 4500m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła Klub

I

Klimiuk Jan

KS Bielsk Podlaski

II

Pleskowicz Andrzej

Narew

III

Syczik Aleksander

Białoruś

IV

Jacentow Władimir

Białoruś

V

Prokopiuk Krzysztof

RKB Hajnówka

VI

Buraczyński Kamil

MKS Juvenia Białystok

VII

Prokopiuk Aleksander

RKB Hajnówka

VIII

Kot Anatol

Hajnówka

IX

Stasiewicz Leoncjusz

RKB Hajnówka

Szkoły średnie dziewczęta kl. I-III  (rocz. 1989 - 91) na dystansie około 1200 m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Suchar Monika

LO z DNJB Bielsk Podlaski

II

Ginszt  Emilia

ZSZ

III

Chursa Justyna

LO z DNJB

IV

Ostrowierch Maria

LO z DNJB

V

Dmitruk Łapińska Paulina

LO z DNJB Bielsk Podlaski

VI

Kazberuk joanna

LO z DNJB

VII

Dawidziuk Julita

I LO

VIII

Stankiewicz Jekatierina

LO z DNJB Bielsk Podlaski

IX

Szarejko Monika

LO z DNJB

X

Hudyka Renata

ZSZ

XI

Siemieniuk Morowska Natalia

LO z DNJB

XII

Waszkiewicz Ewelina

I LO

XIII

Krasowska Julita

ZSZ

XIV

Omeljaniuk Emilia

I LO

XV

SIniakowicz Marta

ZSZ

XVI

Jaroma Olga

LO ZDNJB Bielsk Podlaski

XVII

Daniluk Małgorzata

I LO

XVIII

Sierocka Katarzyna

I LO

XIX

Pańkul Waleria

LO ZDNJB Bielsk Podlaski

XX

Światłowska Julita

I LO

Szkoły ponad gimnazjalne dziewczęta kl. I-III  (rocz. 1989 - 91) na dystansie 1500 m..

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Jankowski Dawid

ZSZ

II

Jendrasz  Łukasz

I LO

III

Tiereszuk Piotr

LO z DNJB Bielsk Podlaski

IV

Filipiuk Andrzej

I LO

V

Awksientiuk Adam

LO z DNJB

VI

Lewczuk Tomasz

I LO

VII

Wyczołek Oskar

ZSZ

VIII

Kułaj Adrian

I LO

IX

Stulgis Piotr

I LO

X

Kryszkowiec Jakub

ZSZ

XI

Szpilko Jonatan

I LO

XII

Golonko Piotr

LO z DNJB

XIII

Marczuk Jerzy

I LO

XIV

Filipiuk Mirosław

LO z DNJB

XV

Woliński Kacper

ZSZ

XVI

Plewa Grzegorz

LO z DNJB

XVII

Ostrowski Krzysztof

ZSZ

XVIII

Bartosiak Daniel

ZSZ

XIX

Omeljaniuk Łukasz

I LO

XX

Leończuk Marek

I LO

W klasyfikacji łącznej szkół średnich  kolejność miejsc:

Miejsce

Szkoła

Dziewczęta

Chłopcy

Razem

I

I LO Hajnówka

113

203

316

II

LO z DNJB Hajnówka

147

104

251

III

ZSZ Hajnówka

78

130

208

IV

LO z DNJB Bielsk Podlaski

106

28

134

Szkoły gimnazjalne dziewczęta kl. I-III  (rocz. 1992 – 94) na dystansie około 800 m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Romańczuk Natalia

PG 2

II

Suchar Edyta

PG Orla

III

Kojło Diana

PG z DNJB

IV

Saczko Adrianna

PG z DNJB

V

Goch Kinga

PG 1

VI

Marczuk Julita

PG 2

VII

Mazurczyk Kaja

PG z DNJB

VIII

Jurczuk Joanna

PG 2

IX

Mączka Paulina

PG 1

X

Szymaniuk Paula

PG 2

XI

Bebko Natalia

PG 2

XII

Firs Patrycja

PG 1

XIII

Czyż Elżbieta

PG 2

XIV

Korch Agata

PG z DNJB

XV

Gacuta Kasia

PG 3

XVI

Panfiluk Anna

PG z DNJB

XVII

Litwinowicz Elwira

PG 2

XVIII

Rabiejka Halina

Białoruś

XIX

Plewa Jolanta

LO z DNJB

XX

Słowik Ariadna

LO z DNJB

Szkoły gimnazjalne chłopcy kl. I-III  (rocz. 1992 – 94) na dystansie około 1200 m.

Miejsce

Nazwisko Imię

Szkoła

I

Iwaniuk Łukasz

PG  2

II

Pleskowicz Łukasz

PG Narew

III

Kotowicz Maciej

PG Narew

IV

Sacharczuk Piotr

PG 1

V

Lubowicki Tomasz

PG 1

VI

Żabiński Piotr

PG  2

VII

Nesteruk Cezary

PG 2

VIII

Omieljaniuk Tomasz

PG 1

IX

Bartosiak Mateusz

PG z DNJB

X

Tichoniuk Dawid

PG 1

XI

Grygoruk Adrian

PG 1

XII

Wakuliński Michał

PG 3

XIII

Charkiewicz Patryk

PG 2

XIV

Bagrowski Adam

PG z DNJB

XV

Klimiec Marek

Białoruś

XVI

Pietkiewicz Mariusz

PG 3

XVII

Pryczynicz Paweł

PG z DNJB

XVIII

Gierman Mateusz

PG z DNJB

XIX

Golonko Radosław

PG Narew

XX

Mironow Filip

PG 2

W klasyfikacji łącznej szkół gimnazjalnych kolejność miejsc:

Miejsce

Szkoła

Dziewczęta

Chłopcy

Razem

I

PG 2 Hajnówka

162

127

289

II

PG z DNJB

161

88

249

III

PG 1

67

117

184

IV

PG Narew

0

69

69

V

PG Białoruś

21

30

51

VI

PG 3 Hajnówka

25

19

44

VII

PG Orla

29

0

29

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004-2006.

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444